Wróć Wróć

Patarimai

Patarimai
Žiūrėti

Instrukcijos

Instrukcijos
Žiūrėti

Ventiliacija arba recirkuliacija - daugelis žmonių, susidūrusių su virtuvės gartraukio pasirinkimu sau kelia šį klausimą. Taip pat pasitaiko, kad kai kurie klientai nežino fakto, kad gartraukis gali veikti vienu iš dviejų nurodytų režimų - pašalinti orą į išorę arba kaip kvapų sugėrėjas. Kuo skiriasi šalinamas į ventiliaciją ir recirkuliacija?

Gartraukis veikia oro ištraukimo režimu, kai prietaisas yra prijungtas prie ventiliacijos kanalo ar kamino. Visų rūšių garai ir nepageidaujami kvapai išleidžiami per ventiliacijos kanalą. Šiuo režimu gartraukio darbas yra efektyvus, be to, išlaidos, susijusios su prietaiso veikimu, yra daug mažesnės. Nereikia naudoti ir keisti anglies filtrų. Šis sprendimas garantuoja gerą oro cirkuliaciją patalpoje ir užtikrina efektyvų drėgmės bei visų rūšių kvapų ir garų pašalinimą. Svarbu, kad kambaryje, kuriame gartraukis veikia oro ištraukimo režimu, būtų bent du ventiliacijos kanalai: vienas skirtas gartraukiui, kitas - patalpos vėdinimui. Jei tai neįmanoma, pabandykite patalpai suteikti pakankamai gryno oro, pavyzdžiui, atidarydami langą ar duris. Gartraukio, veikiančio oro ištraukimo režimu, negalima jungti prie išmetimo kanalų, prie kurių prijungti prietaisai, deginantys dujas ar kitą kurą. Būsimo gartraukio veikimo režimo pasirinkimo klausimas turėtų būti išnagrinėtas iki jo įsigijimo momento, nes kai kurie prietaisai veikia tik recirkuliacijos režimu.

Recirkuliaciniu rėžimu dirbančių gartraukių nereikia prijungti prie ventiliacijos kanalo. Jie valo orą per anglies filtrus. Veikiant tokiems prietaisams į lauką nepašalinamas šiltas oras, todėl padidėja jūsų namų energijos vartojimo efektyvumo lygis, o tai labai svarbu šaltojo sezono metu.

Visi NORTBERG gartraukiai, kurie veikia ventiliaciniu rėžimu, taip pat gali veikti recirkuliacijos režimu.

NORTBERG asortimente yra įvairių tipų gartraukių: prie sienos montuojamų (dar vadinamų vertikaliais arba pasvirusiais), erdviniai, įmontuotų, lubinių ir gartraukiai, kurie yra integruoti į stalviršį. Visi šie gartraukiai yra suprojektuoti labai kruopščiai ir iš geriausių medžiagų, įskaitant aukštos kokybės nerūdijančio plieno ir grūdinto stiklo. Visi modeliai turi modernią išvaizdą, todėl jie patiks įžvalgiems estetams ir papuoš bet kokią virtuvę.

Gartraukis yra nepamainomas kiekvienų namų elementas. Kad prietaisas veiktų teisingai ir efektyviai, būtina pasirinkti gartraukį, kurio galia būtų pakankama jūsų virtuvei. Taigi, kas yra gartraukio našumas? Virtuvės gartraukio veikimas yra ne kas kita, kaip oro tūris, kurį gaubtas gali išfiltruoti per valandą. Optimalus našumas turėtų padėti visiškai pakeisti orą kambaryje 6 kartus per vieną valandą. Ištraukimo galia matuojama kubiniais metrais per valandą (m3 / h). Mūsų įmonė siūlo gartraukius, kurių galia yra nuo 700 iki 1200 m3 / val.

Techninėse gartraukių charakteristikose mes visada nurodome maksimalų turbinos našumą. Reikėtų pažymėti, kad per mažo efektyvumo gartraukis efektyviai neveiks didelėje virtuvėje, o jo įsigijimas gali būti pinigų švaistymas. Gartraukio veikimą įtakoja ventiliacijos kanalo, prie kurio prijungtas prietaisas, skersmuo, teisingas montavimas, riebalų (aliuminio) filtro užterštumas, taip pat vamzdžio, jungiančio gartraukį ir ventiliacijos kanalą, skersmuo (vamzdžiai, kurių skersmuo yra mažesnis nei 150 mm, sumažina prietaiso efektyvumą ir padidina oro srauto triukšmą).

Svarbus aspektas į kurį reikia atsižvelgti renkantis gartraukį, yra triukšmo lygis, kurį sukelia prietaisas. Deja, virtuvės gartraukiai tai prietaisai, kurie neveikia tyliai, tačiau turėtumėte atsižvelgti į tai, kad jie neveikia visą laiką, nes juos įjungiame tik tada, kai yra toks poreikis. Triukšmo lygis gartraukiuose, dirbant maksimaliu greičiu, negali viršyti 70 decibelų. Be to, įprastas prietaiso veikimas neturėtų trukdyti pokalbiams, klausytis radijo ar žiūrėti televizorių. Prieš perkant, verta tiksliai paklausti pardavėjo, kuris gartraukio triukšmo lygis nurodytas aprašyme.

Elementas, keliantis triukšmą veikiant gartraukiui, paprastai yra turbina. Norėdami sumažinti triukšmo lygį, savo turbinose naudojame specialių tipų lydinius. Be to, turbinos suprojektuotos taip, kad pro jas praeinantis oras gautų mažiausią pasipriešinimą, žymiai sumažindamas triukšmo lygį. Sumažinti riebalų filtrų keliamą triukšmą galima naudojant sandarinimo juostą ten kur filtro kraštai liečiasi su gartraukio korpusu, kad būtų išvengta filtro vibracijos. Kita per didelio gartraukio triukšmo lygio priežastis gali būti neteisingas montavimas, todėl ypatingą dėmesį reikėtų skirti teisingam prietaiso įrengimui.

Filtrai yra kiekvieno gartraukio pagrindas. Gartraukių filtrai skirstomi į du pagrindinius tipus: riebalų ir anglinius.


Riebalų filtrai montuojami visų tipų gartraukiuose, kurie naudojami tiek oro ventiliacijai, tiek recirkuliacijai. Jie skirti virimo metu išsiskiriantiems riebalams sulaikyti, kad prietaiso vidus liktų švarus. Paprastai šie filtrai gaminami iš aliuminio arba nerūdijančio plieno. Aliuminio filtrai sukelia mažiau triukšmo ir yra patvaresni. Norint pašalinti riebalų filtrų keliamą triukšmą, naudojamos sandarinimo juostos, kurių dėka filtro kraštai tvirtai prilimpa prie gaubto korpuso, užkertant kelią vibracijai. Visi riebalų filtrai prie korpuso tvirtinami metaliniais spaustukais. Šio tipo filtrų keitimo dažnis yra individualus dalykas, nes tai priklauso nuo gartraukio naudojimo dažnio. Būna popieriniai ir akriliniai filtrai, tačiau jų tarnavimo laikas yra daug trumpesnis nei aliuminio filtrų.

Anglies filtrai naudojami tik recirkuliaciniuose gartraukiuose. Jų tikslas yra sugerti ir sumažinti nepageidaujamų kvapų intensyvumą. Tokių filtrų valyti neįmanoma dėl jų cheminių savybių. Aktyvintos anglies filtrų kokybė gali labai skirtis, todėl jų efektyvumo trukmė gali skirtis nuo kelių mėnesių iki metų. Anglies filtrai retai būna standartinėje gartraukio komplektacijoje, dažniausiai juos reikia įsigyti atskirai.

Norint kad kuo geriau atliktų savo funkcijas ir išlaikyti patrauklią išvaizdą ilgą laiką, gartraukiai turi būti pagaminti iš tinkamos kokybės medžiagų, atsparių aukštai temperatūrai, susidariusiai kepimo metu. NORTBERG gartraukiai gaminami iš šių medžiagų:

 

Nerūdijantis plienas

Nerūdijantis plienas susideda iš plieno į kurį pridėta chromo ir nikelio. Nikelis ne tik duoda blizgesį gartraukio paviršiui, bet ir padidina jo patvarumą. Lakšto, iš kurio gaminami gartraukiai storis svyruoja nuo 0,5 iki 0,8 mm. Kuo didesnis metalo storis, tuo masyvesnis ir tvirtesnis produktas.

 

 

Dažytas plienas

Plieniniai lakštai milteliniu būdu padengiami dažais.

 

 

Grūdintas stiklas

Kaip ir nerūdijančio plieno atveju, kuo storesnis stiklas iš kurio gaminamas gartraukis, tuo geresnė gaminio kokybė. Stiklas yra viena iš populiariausių medžiagų gaminant gartraukius. Grūdintas stiklas yra saugi ir higieniška medžiaga, kurią lengva valyti nepažeidžiant.

 

 

Mediena

Mediena yra rečiausiai naudojama gartraukių dekoravimo medžiaga. Dažniausiai iš medžio gaminami retro stiliaus virtuvės gartraukiai. Paprastai tai yra bukas, ąžuolas, uosis ar alksnis. Medinį paviršių galima dažyti arba paruošti dažymui bet kokia kliento pasirinkta spalva.

Tinkamo gartraukio tipo pasirinkimas yra labai svarbus klausimas. Ne kiekvienas gartraukio tipas tinka kiekvienai virtuvei. Tinkamiausio varianto pasirinkimą diktuos ne tik estetiniai sumetimai, bet ir individualūs kiekvieno kliento poreikiai. Šiandien rinkoje yra daugybė gartraukių rūšių, tačiau juos visus galima suskirstyti į dvi grupes: pakabinamus gartraukius (dažniausiai tai sieniniai ir erdviniai modeliai) arba įmontuotus gartraukius.

 

Erdviniai gartraukiai

Jie yra labai panašūs į montuojamus prie sienos, tačiau pagrindinis skirtumas yra tas, kad tokie gartraukiai tvirtinami prie lubų, o ne prie sienos. Kaip rodo pavadinimas, erdvinis gartraukis yra tiesiai virš virimo paviršiaus virtuvės viduryje. Šis gartraukio tipas yra labai efektyvus ir naudojamasi daugelyje dizaino sprendimų.

 

Įmontuojami gartraukiai

Tokio tipo prietaisai sumontuoti virtuvės balduose, todėl jų beveik nematyti. Jie skirti tiems, kurie vertina racionalų erdvės panaudojimą virtuvėje.

 

Įmontuojami gartraukiai skirstomi į du tipus:

- pilnai įmontuoti (gartraukis, pilnai įmontuotas virtuvės balduose, o virtuvės spintelės apačioje lieka tik dekoratyvinė gartraukio dalis)

- teleskopinis (gartraukis montuojamas virtuvės balduose, tačiau, be dekoratyvinės dalies, taip pat matomas ištraukiamas priekinis skydelis).

Gartraukio valdymas yra gana paprastas, nes valdymas atliekamas patogiomis ir suprantamomis priemonėmis. Paprastai gartraukis valdomas tik įjungimo / išjungimo mygtuko paspaudimu.

Dažniausiai naudojami gaubto valdymo tipai:

Sensorinis valdymas

Sensorinis valdymo blokas leidžia valdyti pagrindines gartraukio funkcijas naudojant lytėjimo piktogramas, taip pat galima valdyti papildomas parinktis, tokias kaip laikmatis, filtro keitimo jutiklis ir kt.

 

Elektroninis valdymas ( soft touch )

Šiuo atveju turbinos ar apšvietimo intensyvumo laipsnis reguliuojamas mygtukais, reaguojančiais į lengvą prisilietimą. Gartraukiuose su tokio tipo valdymu paprastai yra LCD ekranas.

 

 

Mechaninis valdymas

Šio tipo valdymas apima atitinkamų gartraukio parametrų nustatymą (apšvietimas, maitinimas, įjungimas ir išjungimas) naudojant mechaninius mygtukus, esančius ant gartraukio.

 

 

Nuotolinio valdymo pultas

Gartraukio parametrai nustatomi nuotoliniu būdu naudojant specialų nuotolinio valdymo pultą. Dažnai ši galimybė papildomai prieinama gartraukiams, kuriuose yra rankiniai valdikliai.

 

Rutulinis valdymas

Šio tipo valdymas yra gartraukio parametrų (apšvietimo, maitinimo, įjungimo ir išjungimo) valdymas naudojant pusapvalius klavišus.

Tam tikro pločio gartraukio pasirinkimas yra gana svarbus klausimas, kurį sprendžiant nepakanka vadovautis tik finansiniais ar estetiniais veiksniais. Virtuvės gartraukio plotis pirmiausia priklauso nuo jo atstumo nuo kepimo paviršiaus ir to paviršiaus matmenų. Atstumas tarp gartraukio ir kepimo paviršiaus turi būti ne mažesnis kaip 60 cm, jei naudojamas elektrinė viryklė, ir 75 cm, jei dujinė viryklė. Gartraukis turi būti šiek tiek platesnis nei kepimo paviršius. Manoma, kad geriausias sprendimas yra gartraukis, kuris yra apie 10-15 cm platesnis nei virimo paviršius. Standartiniai virtuvės gartraukių dydžiai yra 50, 60, 80 ir 90 cm.

Kodėl
NORTBERG?

  • Patarimai
    Nemokamas
    ir saugus pristatymas
  • Patarimai
    Originalus
    produktas, tiesiai iš gamintojo
  • Patarimai
    Aukštos
    kokybės garantija
  • Patarimai
    Garantinis
    ir pogarantinis aptarnavimas